Studio korektivní a estetické péče

Lymfatické masáže

Lymfatická drenáž a krevní oběh patří k nejdůležitějším životním funkcím  lidského organizmu. Krevní kapiláry neustále propouštějí ve tkáních určité množství krevních tekutin, které mohou být zpětně resorbovány krevním kapilárním řečištěm. Jejich odvádění z tkání a návrat do krevního oběhu je úkolem lymfatick ého systému , který je tvořen lymfatickými cévami a lymfatickými uzlinami.

Denně se tvoří cca 2 l lymfy, ale její tvorba se může za určitých okolností i výrazně zvýšit. Toto množství tekutiny se nazývá břemenem lymfatického - mízního oběhu. Za fyziologických podmínek je transportní kapacita mízního řečiště mnohonásobně vyšší než je uvedené „břemeno“ a mízní oběh má velkou funkční rezervu.

Dojde-li při normálním břemeni mízního oběhu z nějakého důvodu ke snížení transportní kapacity do té míry, že se vyčerpá funkční rezerva a břemeno převýší transportní kapacitu, dochází k hromadění makromolekulárních látek a jimi osmoticky poutané vody ve tkáních. Vzniká otok – lymfedém. Primární lymfedém je způsoben vrozenou poruchou lymfatických cest. Sekundární lymfedém může být vyvolán úrazem, infekcí, přerušením cév po chirurgickém zákroku, poškozením cév maligním procesem. Lymfedém  jakéhokoli stadia a etiologie představuje konečné stadium postižení lymfatické drenáže.

Jednou z možností jak odstranit poruchu lymfatického - mízního systému je přístrojová lymfodrenáž - presoterapie. Lymfatická drenáž je nejen velmi uznávanou léčebnou metodou se širokou škálou indikací, ale v současné době i velmi populární relaxační a kosmetickou metodou. Napomáha celkové regeneraci, detoxikaci organizmu, zlepšení metabolizmu a fyzické kondice.

Kontakt

Studio-Ostrov

studioostrov@centrum.cz

Hlavní 714 ( nad GE Money Bank )
Ostrov
36301

777801233 Liposukce,Lymfodrenáž
776707261 Solarium

Vyhledávání

© 2011 Studio-ostrov všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode